«  Серпень 2018  »

Історія-скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього

Презентація шкільного музею

Пошуково-краєзнавчий музей історичного профілю на базі КЗ «Середня загальноосвітня школа № 6 м. Покров Дніпропетровської області» був заснований 5 листопада 1986 року за підтримки директора школи Шерстюк Варвари Олександрівни.

В структуру музею входить зал Міст-героїв і музей Бойової та Трудової слави. Зал Міст-героїв містить 13 експозицій, кожна з яких розповідає про героїчний, ратний та трудовий подвиг їх захисників у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

Експозиції музею Бойової та Трудової слави повідомляють про героїзм радянських людей в перші дні війни. Про Сталінградську битву і бойовий шлях 57-ої гвардійської стрілецької дивізії, яка входила до складу Ордена Леніна Гвардійської Армії під командуванням В. І. Чуйкова маршала Радянського союзу, двічі героя Радянського Союзу, і визволяла наш край від німецько-фашистських загарбників.

Воїнам-визволителям нашого міста, зокрема Зонову М.Ф., і Шатохіну І.Г., в музеї присвячена експозиція з фотоматеріалів.

В музеї зберігаються газетні матеріали воєнних років, які свідчать про події Великої Вітчизняної війни. Про пам’ять полум’ яних років говорять і газети сьогодення, які поповнюють кількість предметів музейного фонду.

Групою учнів-пошуковців музею під керівництвом Коробки В.С. була пророблена велика пошукова робота, результатом якої стали листи-трикутники з поля бою, фотознімки воєнних та післявоєнних років учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни. Великої уваги заслуговують у музеї матеріали про героїчний шлях медсестри 57-ої гвардійської стрілецької дивізії М. Шкарлетової, яка і в післявоєнні роки свого життя мала активну громадянську позицію.

Музей шанує і зберігає пам’ять про ветерана Великої Вітчизняної війни Кота Олександра Дмитровича – першого директора нашої школи. Це фотознімки та короткий опис життєвого шляху педагога, які є зразком для молодшого покоління, яке виховується в стінах навчального закладу з року в рік.

До уваги відвідувачів музей пропонує куточок воїнів-афганців, де зібрані особисті речі, листи, нагороди випускників школи Андрія Макаричева та Григорія Мамедова, які полягли на афганській землі, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок в 80-ї роки ХХ століття.

Експозиція «Післявоєнні роки» розповідає про трудові подвиги мешканців міста, які своїм трудом розбудовували і прославляли рідний край, багатий на марганцеві руди.

В музеї є свій бібліотечний фонд, до якого входять «Книги пам’яті» в 12-ти томах, художня та документальна література, яка присвячена подіям Великої Вітчизняної війни.

Перспективним завданням для ради музею на даному етапі роботи є накопичення матеріалу-інформації за темою: «Почесні мешканці нашого міста» та участь у Всеукраїнській історико-краєзнавчій акції «Збережемо пам’ять про подвиг».

Відеоекскурсії