Неділя

Середня загальноосвітня школа  №6

м.Покров Дніпропетровської області"

Портфоліо бібліотекаря

Матеріали Всеукраїнського місячника бібліотеки:

«Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського)

Для учнів та батьків першокласників було проведено день відкритих дверей у шкільну бібліотеку. Проведено екскурсії для учнів 1-х класів у читальній залі бібліотеки «Перші кроки до скарбниці знань», під час якої діти познайомилися із шкільною бібліотекою, розповіли про свою першу самостійно прочитану книгу. Юні читачі пообіцяли бережливо ставитися до книг, як до своїх, так і до бібліотечних, також вони отримали свою першу книгу, як відвідувачі бібліотеки.

Для учнів 3-4 класів був проведений день бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граєм » Учні брали активну участь у проведенні вікторин і конкурсі, малювали сюжети своїх улюблених казок, брали участь у постановці казок.

Школярі 2-11 класів брали участь у проведенні фестиваля дитячої літературної творчості, конкурсна програми «Юний казкар», «Мої перші поетичні рядки» на краще читання віршів про Батьківщину, про родину та про осінь.

Спільно з класними керівниками бібліотекарем було проведено для учнів 5-11 класів інформаційний калейдоскоп «Бібліотеки – це скарбниці всіх багатств людського духу», Учителі інформатики та учні 11-го класу підготували презентації-подорожі «Найдивовижніші бібліотеки світу» для учнів 5-6 класів, «Пам’ятники книзі» для учнів 7-х класів, «Книги-ювіляри 2018 року» для учнів 8-9-х класів.

Проведено інформаційну годину «Творчість В. О. Сухомлинського – дітям»,

«Великий педагог, великий Добротворець», «Творча особистість – майбутнє нації», учні 5-8 класів познайомилися з творчістю видатного педагога і письменника В.О. Сухомлинським , який пише для дітей, учні отримали список найцікавіших книжок та електронні адреси бібліотек, де можна знайти рекомендовану літературу. Учні 2-4-х класів активно брали участь у літературно-пізнавальній грі «Книга – найкращий мій друг». Літературний марафон «Мандрівка книжковим містом» об’єднала команди 5-6-х класів. Для учнів 8-11-х класів був організований перегляд буктрейлерів на твори українських письменників, які вони переглянули та обговорили разом із учителями української літератури.

« Книга – друг на все життя». Для учнів 1-11класів було запропоновано анкету Анкета «Що читають наші діти?». Учні із задоволенням і цікавістю відповіли на поставлені запитання, таким чином, було також виявлено читацькі інтереси школярів. Також проводилася бесіда з елементами гри «Твоя улюблена книга», під час якої діти відгадували загадки та відповідали на цікаві запитання.

Книжкова виставка « Нас подарували» для учнів 5-6 класів ознайомила відвідувачів бібліотеки з новими надходженнями. Під час відвертих бесід із учнями вивчалися їх читацькі інтереси, давались корисні поради щодо вибору книги та роботи з нею, рекомендувалися твори з книжкових виставок, що відповідають їх запитам та потребам.

Учні 1-4 класів взяли активну участь у конкурсі дитячих малюнків «Ми читаємо та малюємо». Кращі роботи відібрані для шкільної виставки.

• бібліотечні уроки : «Каталоги та картотеки – лоцмани книжкового моря», «Диво, ім’я якому книга», «Бібліотеки світу», «Зберегти підручник – твій обов’язок». Набуті навички й уміння учнів працювати із каталогами та картотекою, додатковою та довідковою літературою з різних предметів допоможе вивести їх за рамки підручника, глибше осмислити та зрозуміти вивчену тему, розділ, знадобиться їм як під час навчання у школі, так і в самостійному житті.

Проводилися бесіди щодо збереження підручників та художньої літератури. Учні 5-11класів прийняли активну участь у роботі «Книжкової лікарні».

Актив шкільної бібліотеки протягом місяця перевірив стан підручників і оприлюднив результати на інформаційному стенді.

Учні 2-10 класів брали участь у конкурсі малюнків на кращу ілюстрацію до улюблених творів «Казка в гості завітала». У дітей, які приходили до бібліотеки, з’явилося бажання прочитати ці яскраві та цікаві книжки, ілюстровані однолітками.

Учні 7-9 класів переглянули презентацію про найбільші бібліотеки світу, яка розкрила перед учнями усю красу та велич бібліотек різних країн, їх багатомільйонний книжковий запас та незвичайну архітектуру.

У ході місячника школярі та вчителі закладу користувалися літературою з тематичних виставок. Протягом місячника шкільних бібліотек проведена акція «Подаруй бібліотеці книгу!», багато учнів школи відгукнулися, більше 20 примірників художньої літератури були поставлені на баланс бібліотеки.

Шкільна бібліотека залишається збереження та розвитку вітчизняної культури, науки, зміцненню живого зв'язку поколінь. Протягом місячника особлива увага надавалася реалізації завдань щодо мотивації учнів до читання, виховання поваги до книги, консолідації зусиль шкільної бібліотеки, педагогічного колективу та батьків для популяризації читання.

Мета, поставлена під час проведення місячника, в цілому досягнута. У період проведення заходів спостерігалося зростання читацької активності, збільшилася кількість відвідувачів бібліотеки. Проведено найрізноманітніші конкурси, виставки, ігри, масові заходи тощо.

Місячник уже минув, але шкільна бібліотека гостинно чекає на своїх читачів, щоб запропонувати їм нові виставки та цікаві надходження.

Авторські вірші учнів школи.

Правила користування книгою

З чого складається книга

Бібліотека. Каталоги та картотеки

Бібліотечні карти та каталоги